Obraz Ładujący

#język_polski :: Lekcja 8 :: Motyw winy i kary w “Balladynie” Juliusza Słowackiego. Jak napisać rozprawkę.

Cele lekcji:

Dowiesz się, jakie motywy są kluczowe w „Balladynie”J. Słowackiego.
Przypomnimy sobie charakterystykę głównych bohaterów oraz możliwości wykorzystania utworu podczas egzaminu ósmoklasisty. Poznasz zasady konstruowania rozprawki, przydatne podczas egzaminu.

Lekcję znajdziesz tutaj:
https://youtu.be/Z81D3RYDBAk

Prowadząca: Katarzyna Włodkowska
Facebook: Katarzyna Włodkowska

Katarzyna Włodkowska – eduentuzjasta, członkini grupy Superbelfrzy RP, doradca metodyczny, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych i humanitarnych, certyfikowana trenerka oświaty, egzaminatorka maturalna.

Prezes Stowarzyszenia Nadzieja dla Ugandy, którego celem jest wybudowanie domu dla dzieci w Ugandzie, w mieście Budaka. Wyróżniona w konkursie “Wielkopolski Nauczyciel Roku”, organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w 2018 roku znalazła się w gronie 13 najlepszych nauczycieli w Polsce, w konkursie organizowanym przez Głos Nauczycielski. W 2019 roku została finalistą konkursu “Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu. W 2012 roku została wyróżniona w konkursie “Człowiek roku” organizowanym przez Tygodnik Pilski, w 2017 wyróżniona tytułem “Najpopularniejszy Nauczyciel Powiatu” w konkursie organizowanym przez Głos Wielkopolski. W 2018 wyróżniona w plebiscycie organizowanym przez Tygodnik Pilski tytułem Człowiek Roku, w kategorii Kultura i Oświata. Prelegent na wielu ogólnopolskich konferencjach. Liderka programu – szkoła, którego celem jest stworzenie metodami partycypacyjnymi narzędzi do prowadzenia lekcji oraz podniesienie kluczowych kompetencji cyfrowych. Koordynanorka projektu społecznego „Lekcje w sieci”, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, rodzicom i uczniom w dotarciu do zweryfikowanych treści edukacyjnych. .

Tutaj zobaczysz ją w akcji przed kamerą:
https://fb.watch/49Dio7JxQj/

Czas rozpoczęcia

7:00 pm

25 kwietnia, 2022

Czas zakończenia

8:30 pm

25 kwietnia, 2022

Uczestnicy wydarzenia